Lenka Vlasáková jako Jozova Hanule ze Želar

/ Tomáš Weiss

Na Vánoce to budou tři roky, co spisovatelka Květa Legátová v požehnaném věku nedožitých třiadevadesátí let zemřela. Dobře si určitě pamatujete, jaký zájem vzbudila svými knihami, které publikovala v letech 2001 a 2002 - Želary a Jozova Hanule. Ondřej Trojan podle novely Jozova Hanule natočil film s názvem Želary - a tohle zmatení názvů respektuje i současná audio podoba. Filmovou Ańu Geislerovou tu vystřídala Lenka Vlasáková.

Další články

Rádio Kosmas

The Best Of laskavého humoru

František Nepil, Jan Kraus, Jan Werich, Jiří Suchý, Jiří Voskovec, Luděk Munzar, Milan Lasica, Miroslav Horníček, Zdeněk Svěrák....a jejich hitovky. Poslechem prošmejděné archivy. Jako ukázku vybírám Přemka Baštýře Zdeňka Svěráka. O chlapíkovi co si vydělával na pití tím, že předstíral svým zmáčeným příchodem do hospod, že venku prší. Laskavě si to poslechněte.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Ozvučený Mlýn na mumie

Jazykově opulentní román Petra Stančíka Mlýn na mumie byl oceněn porotou Magnesie Litery jako nejzajímavější česká próza roku 2014. Kdo slyšel autorský přednes ví, že je to také kniha přímo předurčena k hlasitému čtení. Na audioknize uslyšíte Ivana Řezáče.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Poslyšte Nulté číslo

V rámci Velkého audio čtvrtku, kdy se 5.11. dostane na pulty knihkupectví 8 novinek na CD a bude také možné si je stáhnout v e-shopech, vyjde i audiopodoba poslední knihy Umberta Eca Nulté číslo. Románová hříčka o moci informací, moci peněz a naklonovaných digitálních pravdách, kterým je lepší nevěřit. Čte Petr Oliva.