Co přitahuje novináře na válečných konfliktech?

/ nakl. Tympanum

Původně vystudovaný historik své zážitky očitého svědka zasazuje do dějinného kontextu a demytizuje práci žurnalistů uprostřed pohnutých situací. Vedle strhujícího vyprávění dává nahlédnout i do vztahů autora k rodině, novinářským kolegům i přátelům napříč Orientem. To vše balí do lehce sarkastického a sebeironického tónu. Čte David Matásek, který bude spolu s autorem při vítání audioknihy 6. 12. od 18 hod. v baru Behind The Curtain, Štítného 30.

Další články

Rádio Kosmas

Snažit se vyslovit nevyslovitelné - Exupéryho Citadela audio

Formou podobenství a stylem staré arabské litanie vyčerpává Exupéry nejpodstatnější obecně lidské náměty - smysl života, podstata člověka, účel věcí, smysl oběti, láska, svoboda, naděje a štěstí - které podávají důkaz o hloubce jeho nejniternějších úvah. Hutný text nutí čtenáře k výpiskům - až do té chvíle než zjistí, že by si vlastně musel vypsat celou knihu. Audio čte Jiří Dvořák.
 | nakl. Vyšehrad
Rádio Kosmas

Orientální fantasmagorie z Pakistánu - Rushdieho Hanba k poslechu

Román je fiktivní rodinnou ságou dvou národních hrdinů, Razy Hajdara a Iskandara Harappy, postav, které obě mají skutečný předobraz v pákistánských dějinách. Většinu historických postav autor groteskně degraduje a paroduje. Démonická zuřivost Sofi e Zenobie, jedné z hlavních postav, symbolizuje projevy totalitních režimů: hanba a násilí jsou rubem a lícem téže mince. Kniha je jakousi moderní orientální pohádkou, politickým pamfletem i osobní výpovědí poangličtělého Inda. Čte Ladislav Frej.
 | Radioservis
Rádio Kosmas

V hranicích magického kruhu rušné čtvrti Šibuja

Vydáte první knihu - a ta dostane všechny ceny, co se nováčkovi na české literární scéně nabízejí plus ještě další navrch. Tak vstoupila do českých knihoven a knihkupectví Anna Cima (1991) knihou Probudím se na Šibuji. V audiopodobě jí hlas propůjčila Anna Kameníková