Na dotek - podcast Aktualně.cz: hosty Martin Kubal a Vojtěch Gibiš

/ Petr Vizina, Aktualne.cz

"Napadlo nás sestavit kroniku, zachytit osudy aktérů těch dní. Popsat motivace lidí, kteří přijímali rozhodnutí, jaká celé generace politiků a představitelů státu nemusely dělat," odkrývají Michal Kubal s Vojtěchem Gibišem vznik obsáhlé knihy s jednoslovným názvem Pandemie, v níž portrétují náš "život s covidem".

 

Další články

Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny cestovatelka Anna Dejmková

O cykloputování po Turecku, Gruzii, Arménii, Kazachstánu i Číně vypráví dětská lékařka a cestovatelka Anna Dejmková v knize Cesto(do)pis s podtitulem Na kole v hidžábu i v pyžamu.
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualne.cz, hostem Vojtěch Kolman

"Filozofie má, podobně jako humor, překvapit. I když určitě ne za každou cenu, měla by překvapit plodně," rýsuje docent staroslavné Univerzity Karlovy Vojtěch Kolman spojnici mezi myšlením a vtipem. Tedy mezi dvěma světy, které se protnuly v jeho nové knize nazvané Noc, v níž se pořádají medvědí hony na zajíce.
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Megafon - podcast o knize Bican proti Hitlerovi se Zdeňkem Zikmundem

Pracoval v diplomatických službách a svoje studia žurnalistiky pravidelně zhodnocuje nejen jako tiskový mluvčí (v současnosti Svazu ledního hokeje), ale také jako autor několika knih. Jako červená nit se jimi táhne spojení nejpopulárnějšího sportu planety s historií a společností. Teď mu v rámci Velkého knižního čtvrtku vyšla téměř sedmisetstránková objevná kniha o kopané na území Protektorátu.