Kosmas OKO Magazín OKO

Rádio - Rozhovory

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Viktor Janiš

S překladatelem Viktorem Janišem o spisovatelce Susanně Clarkové, která svým větám velí jako vévoda z Wellingtonu, o mužích, kteří nečtou, a románu, v němž nepadne ani slovo o sexu.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Podcast Na cestě: vzpomínky Rudolfa Vrby na útěk z Osvětimy

S Rudolfem Vrbou o lidech, kteří se v nablýskaných holínkách procházeli krví, o tajemství, které muselo být odhaleno, o pohledu do tyranových očí i o vůni svobody.

| Miloš Doležal, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Lenka Elbe

Se spisovatelkou Lenkou Elbe o jejím debutovém románu Uranova, vězněném dědečkovi a také o tečce za 50. lety. Románu, v němž hrají roli fantaskní prvky jako živosliz a mrtvosliz nebo lidé, kteří neumírají, se odehrává v Jáchymově. Tedy ve městě, kde v historii zabíjel i léčil uran. Dal tu vzniknout lázním i lágrům.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Tereza Límanová

Se spisovatelkou Terezou Límanovou o nárocích matky na dceru, pocitu viny, který má kvůli tomu, že studovala za komunismu, či obraně buržoazních tradic během normalizace.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Martin Nodl

Nejnovější kniha, kterou Martin Nodl připravil v historické řadě nakladatelství Argo k vydání, nese trudný název Mor, flagelanti a vraždění Židů. V druhé polovině osmdesátých let ji ve švýcarské Basileji napsal český exulant František Graus.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Kateřina Tučková

Bílá Voda je název připravovaného nového románu, v němž jeho autorka Kateřina Tučková vychází ze studia pramenů i svědectví pamětníků o komunistické likvidaci ženských řeholních společenství, nazvanou Akce Ř. Po zavření mužských klášterů a uvěznění mnichů v rámci takzvané Akce K přišly na řadu řeholnice. Rozehnání, převýchova, vězení a jiná trápení.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Dalibor Vácha

Hostem podcastu je historik Dalibor Vácha, autor knihy M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek. Je to románová fikce napsaná na základě historických faktů. Ani jeden z důstojníků československé armády a členů Obrany národa, přezdívaných Tři králové, tedy podplukovník Josef Mašín, podplukovník Josef Balabán a štábní kapitán Václav Morávek, se nedočkali vítězného konce války.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny František Štorm

S frontmanem kapely Master’s Hammer, typografem, malířem a grafikem Františkem Štormem o fanatismu metalových fanoušků, tichu kláštera a jihočeských řemeslnících. A také o knize Stavitelé, která je nezvyklým stavebním deníkem.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hosty Martin Kubal a Vojtěch Gibiš

"Napadlo nás sestavit kroniku, zachytit osudy aktérů těch dní. Popsat motivace lidí, kteří přijímali rozhodnutí, jaká celé generace politiků a představitelů státu nemusely dělat," odkrývají Michal Kubal s Vojtěchem Gibišem vznik obsáhlé knihy s jednoslovným názvem Pandemie, v níž portrétují náš "život s covidem".

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny cestovatelka Anna Dejmková

O cykloputování po Turecku, Gruzii, Arménii, Kazachstánu i Číně vypráví dětská lékařka a cestovatelka Anna Dejmková v knize Cesto(do)pis s podtitulem Na kole v hidžábu i v pyžamu.

| Petr Vizina, Aktualne.cz
Zobrazuji 1 - 10 z 46 příspěvků 12345 >>> Zobrazit 10153050 příspěvků