Říkají něco minulé migrace o migracích dnešních?
/ Tomáš Weiss
Odcházet z domova do neznáma je asi jedna z nejtěžších věcí, ke kterým se člověk může odhodlat. Těžko si představit někoho, kdo by se z toho radoval. Riskujete najednou všechno, protože není jasné, co vás na cestě a v cíli čeká - a může to být i třeba ztráta duše nebo dokonce smrt, před kterou utíkáte. Bylo to tak v minulosti- a je to tak i v dnešních dnech. Víc v knize Americký císař od Martina Pollacka. Přelom 19. a 20. století. Z Evropy za lepším životem do Nového světa.
Americký císař
224 Kč
Další články
Do střehu, pánové!
Česky vyšla jedna z prvních světových učebnic šermu ze 16. století. Proč právě teď, v 21. století? A jak to, že jde o jednu z nejprodávanějších knih léta 2015? Může za to obliba fantasy nebo počítačových her? Nebo snad nostalgie po časech, kdy museli soupeři změřit svoje síly tváří v tvář a dokonalé znalosti techniky šermu byla jejich porážka neodvratná? Knihu sepsal mistr šermíř a nožíř Joachim Meyer.
Praha pivařská
Jdeme na jedno! Jedno pivo není pivo! Hlad je převlečená žízeň! V pití piva jsme mistři světa. Praha je tudíž pivařský ráj. Do světových metropolí se jezdí kvůli různým věcem. Do Prahy se dost často jezdí dobře pochlastat. Jak se ale postupně pivnice, knajpy a lokály v Praze zahnízdily? Víc v knize etnologa Karla Altmana.
Jaké asi bylo ve střední Evropě léto 1945?
Jedním slovem: zdivočelé. V rozlehlých částech Evropy zavládl na dlouhé měsíce naprostý chaos. Byl to svět bez institucí, bez pravidel, bez jídla, bez bezpečí. Tak trochu prvobytně pospolná společnost, do které ale občas vtrhne někdo se samopalem a co chce, to si většinou vezme. Víc o této poválečné situaci v knize Zdivočelý kontinent.