Koláže, muchláže a roláže - Jiří Kolář vizuální

/ Tomáš Weiss

24. září, přesně v den, kdy se před 100 lety narodil v Protivíně básník a výtvarník JIří Kolář, bude v pražské Galerii Ve Smečkách otevřena jeho výstava s názvem Tanec v ruinách.

Další články

TV Kosmas

Když terčem stal se Revolver - nabito Kolářem a Jirousem

Nové číslo Revolver Revue má i jiné příspěvky (próza Petra Borkovce, portrét Ruth Bondyové, deníkové záznamy Veroniky Holcové....), ale ke 100. výročí narození Jiřího Koláře publikuje o něm blok plný fotek a informací. Zároveň knižní edice RR vydává sborník z Magorovy konference, která se konala v říjnu 2013 a kde se osobnost a dílo I.M.Jirouse probralo ze všech stran a úhlů.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Mahler nakreslil Muže bez vlastností

Předloha má tisíc stran a její čtení vyžaduje maximální čtenářské soustředění, které se dá přirovnat ke zdolání osmitisícovky. Tak - a teď rakouský kreslíř Nicolas Mahler knihu ještě minimalisticky nakreslil. Takže vzhůru tam, kde se ještě mnoho dobrých, romanticky zasněných lidí snaží nalézt v moderní době svou ztracenou duši lidstva, ale smrt v podobě 20. století už ťuká na dveře.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Spisovatelé budou číst ve vlaku...

Od 14. do 16. září proběhne ve vlakových soupravách City Elefant, vyrážejích z Prahy nebo do Prahy, dejme tomu do nebo z Kolína, Berouna, Benešova atd., literární festival Čtení ve vlaku. Spisovatelé čtou cestujícícím ze svých knížek. Budou mít takové vlaky zpoždění nebo zrychlení?