Pryč od lidí, mezi chápající monstra

/ Tomáš Weiss

Dvanáctiletý Conor se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky, kvůli které musí trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou. Ve škole se musí potýkat s nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože se Conorův otec odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl. Film Volání netvora: Příběh života podle knihy Patricka Nesse přichází do českých kin 30. března 2017.

Další články

TV Kosmas

Jste zkurvysyn, pane prezidente!

Elegantní, prohnaný, metodický a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. Předlohou úspěšné TV série s Kevinem Spaceym byla kniha Michaela Dobbse.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Ukázka z knihy Jan Masaryk - pravdivý příběh

Jak už to známe např. z tv Bohémy - i film Masaryk je plný tzv "dramatizací", jinak řečeno zakčnění a situací, které se zakládají na filmařské licenci, nikoliv na pravdě. Proto je dobré vrátit se skutečným informacím. Kniha Jan Masaryk - Pravdivý příběh obsahuje ucelený životopis bývalého českého politika, diplomata a syna T. G. Masaryka. Autoři Pavel Kosatík, Michal Kolář. Audioukázku čte Jan Šťastný.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2017: Petra Dvořáková - Každý má svou lajnu

Kniha Petry Dvořákové Každý má svou lajnu míří na čtenáře někde v okolí puberty. Jde v ní o sport, o kamarádství, o hledání vztahu k dospělému světu, o rozdíl mezi švindlováním a fair play hrou.