Tři sestry cestou na otcovy narozeniny

/ Tomáš Weiss

Dialogy, dialogy,dialogy....sama Petra Soukupová říká, že právě na nich je víc než její předchozí knihy ta poslední postavená. Často ale jde i o dialogy vnitřní, o ty, které druzí neslyší, ale za určitých konstalací stále běží hlavou a hádáme se v nich sami se sebou. Něco prostě máme odvahu říct nahlas rovnou, něco aspoň po letech, ale něco v nás dál nevyřčené tiše kvasí.

Další články

TV Kosmas

Smrť si přišel pro Pratchetta

Ve věku 66 let zemřel sir Terry Prachett. Ten, který použil žánr fantasy k velmi hluboké a nebanální satiře světa. V nejlepší tradici anglických ironiků si utahoval z klišé, která dělají náš život komickým a z nás občas pěkné kašpary. Svoji Úžasnou zeměplochu psal víc jak 30 let. Překladatel Jan Kantůrek právě dokončil posledních pár stránek překladu zeměplošského románu Pod parou (Stoupající pára). Kniha by měla vyjít v nakladatelství Talpress v dubnu 2015.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

I animovaný film mívá nějaký scénář

Fialový, upovídaný, přátelský. To je charakteristika hlavního hrdiny sci-fi knihy pro mrňavé až malé. Zmatky Buvana jménem O narůstají světelnou rychlostí, takže děti by se měly bavit. Animák od Dreamworks nevypadá jako nejoriginálnější film na světě, ale jako trailer na knihu myslíme dostačující.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Léčivá síla piva

Jsme uprostřed půstu. Liga otevřených mužů dokonec vyhlásila Suchej měsíc - tedy v únoru se měli muži mírnit v nadměrné konzumaci alkoholu. A v tom se člověku dostane do ruky jedna z knih o bláhodárnosti piva. Takže: alkoholismus nebo blahodárnost? Jak tvrdí kniha - kdybychom my pijáci piva byli schopni vypít denně jen dvě piva, záživali bychom s pivem jen samý wellness. Z restaurací by se tak stala sanatoria a....