Video edičák Knihy Zlín - jaro 2015

/ Tomáš Weiss

Bravo! Jasně, je třeba si hrát a pohrávat. Udělat z edičního plánu na jaro 2015 video je sice dalším krokem od čtení k dívání se, ale protože je svého druhu první pokus, je to spíš avantgarda než cokoliv jiného. Jen editorsky nám to na OKU dělá drobet bordel - na edičáky a na videa tady totiž máme speciální rubriky, ale na konec i tenhle hybrid nějak zvládneme.

Další články

TV Kosmas

Pět let od smrti Jana Balabána

"Nepohrdám prostými lidmi. Ale prostí lidé nejsou blbí lidé. Julius Freundlich, můj učitel překladu na mém prvním místě ve Vítkovicích, vždycky říkal, že člověk se blbým nerodí, blbým se stává." Tolik citace Jana Balabána. Díky srdeční chorobě zemřel nečekaně v roce 2010. Vlastně na diagnózu "přiliš velké srdce".
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Když Sečtělí terorizují Odevzdané....

Být divergentní, čili být schopný tvůrčího uvažovaní, není bezpečné v žádné době. Veronica Rothová ve své trilogii z divergentů tak prostě rovnou udělala disidenty. A teenage publikum její nápad vzalo za svůj. Divergence, Rezistence a Aliance se tak stávají knihami, o kterých jsou třeba žáci druhého stupně ZŠ ochotni se i bavit.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Z Krvavé Máry čte Petr Janeček

Prací etnologa Petra Janečka je sbírat moderní městský folklór. Je to sen každého moderního Poea nebo Chamberse nebo Lovecrafta - práce, při která k vám grátis a ve velkém přicházejí natural černé můry lidstva. Poprosili jsme autora, aby nám přečetl několik ukázek.