Letos je Zmrtvýchvstání už v adventu

/ Tomáš Weiss

Vítejte v časech a na místě, kde postarat se o sebe od A do Z byla jediná šance jak přežít do druhého dne. Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Lovec se synem na výpravě za kožešinami. Indiáni. Rozzuřený medvěd. Vyhrabání se z vlastního hrobu. Tuhý kořínek a drsná příroda. Pomsta. Klidně u toho můžete mít zapálené svíčky na adventním věnci.

Další články

TV Kosmas

Šlechtické stolování a servis

Kniha, která se jmenuje Kuchyně a stolničení na šlechtických sidlech, je mimořádná hned v několika směrech. Pavla Kalousová v ní představila ve vší parádě svoje nadšenectví. Těžko si představit v téhle specializaci knihu, která by mohla být podrobnější. Kniha je překrásně vydaná, se vší parádou. A autorka si ji nakonec vydala vlastním nákladem. Klobouk dolů!
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Evropa na rozcestí podle Stanislava Komárka

Stanislav Komárek je roztomilý veřejný intelektuál. Hodně toho ví a umí dát věci do nečekaných souvislostí. Nutí myslet, a to i v případě, že s ním člověk ve všem nesouhlasí. A umí psát, což ne všichni profesoři umí. Jeho nová kniha se jmenuje Evropa na rozcestí.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Baarometr čili jak vzít míry Lídě Baarové?

Leden 2016 bude ve znamení hvězdy českého prvorepublikového a protektorátního filmu Lídy Baarové (2014 - 2000). Talentovaná herečka, která na vlasní kůži poznala výhody a prokletí ženského půvabu. O tom, jak pomotala hlavy nacistickým pohlavárům je film Filipa Renče. Dokumentaristka Helena Třeštíková pak natočila s umělkyní na sklonku jejího života otevřený rozhovor, který je základem filmu Zkáza krásou.