Neskutečně nepřizpůsobivý život Jany Černé

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Životní příběh dcery Mileny Jesenské Jany Krejcarové - Černé stopovala pět let polská bohemistka Anna Militzová. Výsledkem je kniha Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse. Jak se říká: Páni nechť si drží klobouky, dámy ať si vykasají sukně, tenhle tobogán pěkně sviští.

Další články

TV Kosmas

Deadpool si dělá legraci z popkultury

Film a jeho komiksová předloha přicházejí ruku v ruce do ČR. Zatímco mezi komiksy najdete první sešit z řady Deadpool, do kin přichází stejnojmenný film. Jde hlavně o zábavu, která si utahuje ze žánru samotného. Film i komiks se tváří jako love story a horor dohromady, ale ve skutečnosti jde o komedii. A hlavním terčem zábavy je právě popkultura všech těch Supermanů a Batmanů.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Miloš Doležal pokračuje v Toufarovi

Když vyšla v roce 2012 kniha Jako bychom dnes zemřít měli, byla to nejen literární událost. Silný příběh vysočinského kněze P. Josefa Toufara, umláceného komunistickou StB, která chtěla případ tzv. Číhošťského zázraku využít ke své propagandě, se vrátil do společenského povědomí...a díky Doležalovi se začaly dít věci. Především o nich je další toufarovská kniha, Krok do tmavé noci.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Karol Sidon čte z Malého pana Talismana

Kdepak pohádky! Vlastně spíš čapkovské příběhy, trochu dobrodružné, trochu výkladové, trochu mravoučné. Vycházely původně několik let v měsíčníku Pražské židovské obce a teď se, pod autorským jménem Chaim Cigan, dostaly společně do knihy.