Lékař bez hranic Tomáš Šebek u Jana Krause

/ Tomáš Weiss

Chirurg Tomáš Šebek popsal ve svých knihách práci Lékařů bez hranic na misích v Haiti a v severním Afghanistánu. V Show Jana Krause máte možnost se s ním zprostředkovaně setkat.

Další články

TV Kosmas

Nenechte si ujít nové vydání Landsmannovy hornické autobiografie

Kultovka jak cyp. Když v roce 1999 vyšla prvotina Ivana Landsmanna Pestré vrstvy, byla to událost sezóny. Autobiografický román z prostředí ostravských dolů a holandského exilu strhnul vypravěčským tempem a tím, že byl napsán ostravštinou a hornickým slangem. Tenhle v pravém slova smyslu dělnický román "fárá" i po letech. V ostravském Divadle Petra Bezruče podle něj dokonce vzniklo představení.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Neskutečně nepřizpůsobivý život Jany Černé

Životní příběh dcery Mileny Jesenské Jany Krejcarové - Černé stopovala pět let polská bohemistka Anna Militzová. Výsledkem je kniha Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse. Jak se říká: Páni nechť si drží klobouky, dámy ať si vykasají sukně, tenhle tobogán pěkně sviští.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Deadpool si dělá legraci z popkultury

Film a jeho komiksová předloha přicházejí ruku v ruce do ČR. Zatímco mezi komiksy najdete první sešit z řady Deadpool, do kin přichází stejnojmenný film. Jde hlavně o zábavu, která si utahuje ze žánru samotného. Film i komiks se tváří jako love story a horor dohromady, ale ve skutečnosti jde o komedii. A hlavním terčem zábavy je právě popkultura všech těch Supermanů a Batmanů.