Dějiny transplantovaného srdce v Polsku aneb Zbygniew Religa

/ Tomáš Weiss

Byl první, kdo v Polsku transplantoval pacientovi do hrudi cizí srdce. Vyučen v Americe, vrátil se v sedmdesátých letech do komunistického katolického Polska a začal zakládat provozně i eticky nový lékařský obor. Svojí bohatou kariéru profesora a rektora zakončil nakonec v letech 2005 až 2007, kdy byl ministrem zdravotnictví. HBO o něm natočila v roce 2014 film Bohové. Ano, jeho pacienti ho považovali za světce.

 

Religa

223

Další články

TV Kosmas

Další z návratů Knihy džunglí

Nikdy neskončí nové a nové objevování klasického příběhu Rudyarda Kiplinga. Člověčí mládě vychované zvířaty v divočině a z toho vyplývající další situace. Teď vystoupilo do kin nové filmové zpracování. První film natočili už v roce 1942. Ten letošní režíroval Jon Favreau.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

A Literu získává....obrazová báseň

Ještě jeden krátký návrat k Liteře, než ji překryje další pěna dní. Soutěžení a jásání. Soutěžení o pozornost. Soutěžení a emoce. Soutěžení o to, kdo bude moci soutěžit. Soutěžení v točitých větách, ve skoku do tmy, ve vyplazování jazyka na kamení....
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Sdružení Litera vyhlásí 5.4. od 20 hod. na ČT Art výsledky svých cen

Občanské sdružení Litera vyhlásí v přímém televizním přenosu, decentně uklizeném už poněkolikáté zrakům širšího publika z ČT 2 na ČT Art, literární ceny za rok 2015. Osvědčený moderátorský tandem posledních let Písařovicová - Havelka nechá vyhlásit to, co se v porotách odborně upeklo a co odhlasovali literární odborníci v Knize roku nebo sami čtenáři ve své Ceně čtenářské.