Meltingpot 2017: Pokojné srdce, bojovný duch - Dan Millman

/ Tomáš Weiss

Dan Millman je bývalý světový šampion v atletice, univerzitní trenér, instruktor bojových umění a universitní profesor. Po intenzivním, dvacetiletém duchovním hledání se Danovo učení zformovalo do Cesty pokojného bojovníka. Všech třináct knih Dana, přeložených do 29 jazyků, včetně Cesty pokojného bojovníka, inspirovalo a oslovilo miliony čtenářů po celém světě. Celovečerní film Pokojný bojovník, ve kterém hrál Nick Nolte, byl zadaptován podle Danovy prvotiny.

KDY A KDE?

Meltingpot 2017 - Ostrava

22.7. - sobota KOSMAS/Argo stage

16.30 - 17.30

Dan Millman(USA) – Návrat pokojného bojovníka (mod. Zuzana Tvarůžková)

Další články

TV Kosmas

Pavel Šembera o svém ojedinělém průvodci po mentalitě Brazílie

Pavel Šembera je obchodník se zaměřením na Brazílii a Latinskou Ameriku. Ale nejen obchodník, je to jakýsi neformální ambasador česko-brazilského přátelství. Z jeho blogu tudobem.cz, rozšířeného o další info a zážitky, vznikla teď před létem kniha Brazílie: návod k použití.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Tereza Vostradovská o své Hravouce

Za chvíli jsou prázdniny. I panelákové děti se snad dostanou alespoň na čas do přírody. Těm mezi 4 - 10 lety je právě pro takovou příležitost určená web aplikace pro telefony a tablety Hravouka. Tu připravila ilustrátorka, grafička a animátorka Tereza Vostradovská. Její knižní podoba patří v současné době v českých knihkupectvích mezi žádané tituly.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Až půjdete šumavskými lesy.....

...můžete si na některých místech vzpomenout, co všechno některé ze statných stoletých stromů viděly. Třeba ponížené občany, zdrhající jen s tím nejnutnějším za svobodou, protože 1945 se sice podařilo porazit ďábla, ale na jeho místo si rovnou sedl jinej čert.