Žantovského Havlův životopis na nahrávce Supraphonu

/ Tomáš Weiss

Audioknihu čte Jan Vondráček tak, že posluchač s napětím vnímá všechny zjevené skutečnosti a netrpělivě očekává pokračování, motta k jednotlivým kapitolám zaníceně přednáší Zuzana Stivínová a tři úvodní kapitoly přečetl autor sám. Poslech uvádí znělka Hovorů z Lán (Na shledanou v lepších časech) a končí Óda na radost instrumentovaná Michalem Pavlíčkem na slova Michaela Žantovského.

Další články

TV Kosmas

Motörhead hrají lidovky

K oblíbeným kratochvílím Lemmyho Kilmistera, Phila Campbella a Mikkeyho Dee patřila reinterpretace cizích písní. Oblíbené skladby s chutí předělávali –prohnali je skrz tzv. Motö-rizer, jak říkali procesu opatřit písničku tvrdými rockovými aranžemi.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Kdysi člen Genesis, pak solově, teď obojí - vyšla autobiografie Phila Collinse

Od intelektuálního art rocku se Genesis postupně dostali až k hitparádovým písním. A s nimi pochopitelně i jejich bubeník a nakonec i spolu-zpěvák (s Peterem Gabrielem) Phil Collins. Pro zájemce o to, jak vidí svoji kariéru, právě česky vychází autobiografie Ještě žiju.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Vítání občánků - Andy Warhol Gigant

Vydání knihy Warhol Gigant mělo i svoje oficiální uvítání a pomazání. Za účasti patronů Zuzany Stivínové, Lukáše Hejlíka a Michala Cihláře. Takhle nějak to pro informaci proběhlo.