Brasília - město ze snu

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Druhé takové město na světě nenajdete. Brasília, hlavní město Brazílie, bylo postaveno na "zelené louce" v průběhu let 1957 - 1960. Moderní urbanismus, moderní architektura, město jako z jiné planety. V nakladatelství Titanic teď o tomhle zázraku lidské vůle a kreativity vznikla pozoruhodná kniha.

Další články

TV Kosmas

Staří vs noví bohové

Nepředstavitelná pouť napříč Amerikou s úkolem shromáždit spojence a připravit se na válku proti novým bohům. Těmi jsou fenomény dnešní společnosti, láska k penězům, moderní technologie, média, celebrity či drogy. Podle knižní předlohy Neila Gaimana. Už také na DVD.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Vychází sólovka Liama Gallaghera

Od jisté chvíle, kdy se Kosmas pustil víc do nabízení hudby (najdi sekce Hudba a proskákej si), se nějak plynule do informování o knihách tu a tam vmísí i nějaká ta muzika. Právě vychází sólová deska zpěváka Oasis. Model je pořád stejný - C, G, mercedes - ale tenhle k nesnesení sebevědomý floutek měl vždycky něco do sebe. Ať u mikrofonu Oasis, Beady Eye nebo teď na desce As You Were.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

S překladatelem Robertem Novotným nad Dějinami opery

Zjednodušeně řečeno je opera italský vynález z konce 16. století. Krása lidského hlasu, hudba a divadelní představení v jednom. Bitva mezi hudbou a slovy, která se často rozplynou do nesrozumitelnosti a ztratí sémantický význam. Tak trochu divná a exotická podívaná. Víc o tom všem v knize Dějiny opery, kterou přeložil Robert Novotný.