Nejkrásnější české knihy: blondýnky nebo brunetky?

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Ceny o nejkrásnější knihy roku 2015 byly letos vyhlášeny s jasnou otázkou: jaká jsou vlastně kritéria krásy? Univerzální nebo individuální? Proč by nemohlo vyhrát knih třeba 99 a porotcem nemohl být čtyřletý kluk nebo třeba modelka? Na výstavu do pražského letohrádku Hvězda se zašel podívat kameraman Vojta Polák.

Další články

TV Kosmas

A další zfilmovaná kniha, tentokrát Obr Dobr

Roald Dahl měl fantazii, která láká filmaře k uchopení. To máme jen na první dobrou Matildu, Fantastického pana Lišáka, Karlík a továrna na čokoládu a teď - Obr Dobr v realizaci Stevena Spielberga. A v září to bude 100 let od spisovatelova narození.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Kreslený Zátopek - proběhni se knihou

Milý Emile, to bys koukal, jak tě "Devětadevadesátka" vykreslila a jak tě nejameričtější český spisovatel s vzorovým českým jménem Jan Novák popsal. Milý Emile, kdyby mi někdo řekl, že z komiksu o tobě bude bestseller, myslel bych, že má pěknejch pár promile. A vida! Možná se jako komiks ještě podíváš i letos na olympiádu?
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Alenka, která prochází zrcadlem

Samozřejmě, že po úspěchu první části muela přijít i část druhá. V hlavních rolích druhého dílu se stejně jako ve snímku Tima Burtona z roku 2010 objeví Mia Wasikowska a Johnny Depp. Režie se tentokrát chopil James Bobin.