Hledá se příběh tvého života

/ V čekárně - Jan Bárta

Tomáš Lukavec v květnu 2014 vypustil do světa svůj eBook "Jsi značka ve frontě na banány" a během 3 týdnů si jej přečetlo více než 28,000 lidí. Stal se z něj úspěšný podnikatel. Další jeho osobnostně rozvojová kniha se jmenuje Strážce majáku. V rozhovoru pro pořad V čekárně se zamýšlí nad tím, co za jeho úspěchem stojí.

Další články

TV Kosmas

Martin C Putna čte ze své knihy Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy

Je Střední Evropa zbožné přání těch, kdo pocházejí z východu, nebo duchovní prostor, z nějž i dnes můžeme čerpat inspiraci? Právě identitu území opředeného nostalgií a mýty zkoumá v nové knize Martin C. Putna, kulturní a literární historik s obdivuhodnou šíří záběru
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

David Foster Wallace a jeho český překladatel Krátkých rozhovorů s odpornými muži Martin Pokorný

Hlavně američtí čtenáři, kteří se knihami nejen baví, poznali záhy ve statném posthipíkovi s legračním šátkem na hlavě spřízněnou duši, která dokáže být sarkastická a ironická, zapeklitě postmoderní, ale která také ví, že je tu a tam třeba mluvit vážně. Legenda Davida Fostera Wallace (1962 - 2006) žila doteď v CZ bez knih, jen s několika časopiseckými texty. Díky nakladatelství Rubato a překladateli Martinu Pokornému už to neplatí.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Opuštěná společnost je trojitým bestsellerem

Tweet Erika Taberyho ze dne 26.6.2018 zní: "Psali mi z Paseky, že Opuštěná společnost už překročila 30 tisíc prodaných knih. Mám z toho obrovskou radost a chci všem čtenářkám a čtenářům znovu poděkovat. O tom se mi opravdu ani nesnilo. Před rokem touhle dobou jsme ji lámali." Zázraky se dějou, to je dobře.