Těžká manuální práce za minimální mzdu, ubytovna, žádné zastání

/ Český rozhlas, Tomáš Weiss

Ta informace už obletěla Česko: česká novinářka Saša Uhlová se rozhodla udělat reportáž o drsných poměrech v několika českých firmách, kde dělají lidé důležitou práci, která je ale mizerně placená a pracovní podmínky těžko slučitelné se šťastným životem. Vznikly novinové reportáže, režisérka Apolena Rychlíková připravila film a teď je tady kniha, vycházející z autorčiných deníků z té doby, kdy byla "hrdinkou kapitalistické práce".

Další články

TV Kosmas

Man Bookerem z Man Bookera je Anglický pacient

Prestižní britská literární cena Man Booker Prize slaví padesátiny. A při té příležitosti si zahrála hru na Gold Man Booker. Za každé desetileí byla vybrána jedna vítězná kniha a hlasovalo se, které z těch pěti je...co vlastně? Nejlepší? Nejznámější? Nejpopulárnější? Ať tak nebo tak - vítězem se stal Anglický pacient Michaela Ondaatjeho.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Hledá se příběh tvého života

Tomáš Lukavec v květnu 2014 vypustil do světa svůj eBook "Jsi značka ve frontě na banány" a během 3 týdnů si jej přečetlo více než 28,000 lidí. Stal se z něj úspěšný podnikatel. Další jeho osobnostně rozvojová kniha se jmenuje Strážce majáku. V rozhovoru pro pořad V čekárně se zamýšlí nad tím, co za jeho úspěchem stojí.
 | V čekárně - Jan Bárta
TV Kosmas

Martin C Putna čte ze své knihy Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy

Je Střední Evropa zbožné přání těch, kdo pocházejí z východu, nebo duchovní prostor, z nějž i dnes můžeme čerpat inspiraci? Právě identitu území opředeného nostalgií a mýty zkoumá v nové knize Martin C. Putna, kulturní a literární historik s obdivuhodnou šíří záběru