Setkání autorů knih Velkého knižního čtvrtku 18.10. v pražském UMPRUM

/ Tomáš Weiss

Ve čtvrtek 18.10. přichází do českých knihkupectví sestava 15 nových titulů. Ten samý den se od 17 hod. sejdou čtenáři s autory některých knih v pražském Uměleckoprůmyslové museum. Bude mezi nimi i Pavel Renčín, autor knihy Klub vrahů.

Další články

TV Kosmas

Motivation man uvádí......

Český překlad slovenského bestselleru z kategorie "čti jak se stát lepším člověkem". Prý je dobré nežít komplikovaně, ale jednoduše. Autor se jmenuje Dušan Kadlec, sám o sobě píše, že je optimista, snílek a bloger. Chce pomáhat na plné pecky.
 | Motivation-man.sk
TV Kosmas

Mnislav Zelený - Atapana o své knize Pokrokem k zániku na Světu knihy Plzeň 2018

Mnislav Zelený (1943) český etnolog a spisovatel. Podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru. "Přirozeně musí dojít k omezení výroby, snížení našeho pohodlí a komfortu našeho života, znovu zavedení naší skromnosti, což nejsou pro politiky vhodná témata. A tak se vše důležité odkládá a sune před námi. A pak se jen divíme. Žeňme politiky k odpovědnosti!! A my, obyčejní lidé, buďme v našich materiálních potřebách skromnější!"
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Film podle knihy Iana McEwana Na Chesilské pláži v českých kinech

Je léto 1962 a Anglie bude ještě rok čekat na společenské změny: beatlemánii, sexuální revoluci atd. S hrdiny, dvacátníky Florence a Edwardem, se setkáváme během jejich svatebního dne. Novomanželé jsou ubytovaní ve staromódním hotelu v Dorsetu blízko Chesilské pláže. Když se začne blížit okamžik prvního manželského sexu, napětí se stupňuje a do pokoje se vkrádá trapnost. Po katastrofě prvního sexuálního pokusu následuje hádka a zásadní rozhovor na Chesilské pláži…