Knihkupci Kosmasu doporučují....Tomáš Kalista, Kosmas Praha, OC Šestka

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Knihkupci knihy snídají, svačí, obědavají i večeří. Je to jejich svět, vyznají se - většinou. Čtenáři brzo sami poznají, kdo je opravdu člověkem knih a kdo je jenom podává. Čas od času poprosíme někoho z prodejen Kosmasu, aby vám podle svého vkusu doporučil pár knih, které mu padly do oka. Začíná Tomáš Kalista.

Další články

TV Kosmas

Možná, že jednou budu s to zachytit podobu nicoty…

Bezejmenným vypravěčem nového románu Haruki Murakamiho Komturova smrt je výjimečný portrétista, který dokáže vystihnout tvář člověka tak, aby se líbil sám sobě. Všechno funguje téměř dokonale, dokud ho nenavštíví muž bez tváře s žádostí o portrét. A dokud ho neopustí jeho žena. Vnitřní rovnováhu nalezne v horské samotě, odhodlaný s tvorbou podobizen navždy skoncovat. Nečekaně však přichází další nabídka – taková, která se opravdu nedá odmítnout.
 | Odeon
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek, podzim 2018 setkání s českými autory a jednou Islanďankou

Pravidelné setkání s českými autory Velkého knižního čtvrtku se na den D, tedy 18. října, odehrálo na novém místě - ne v Městské knihovně, která už přestala stačit svoji kapacitou, ale v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Zahraničním hostem tentokrát byla Islanďanka Hildur Knútsdóttir.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Knižní rozhovor s Marií Svatošovou | Neboj se vrátit domů

„Jsem zastánkyní šetrného sdělování pravdy. Na konci života je čas hodně vzácný. Člověk může ještě hodně pokazit, propásnout, nebo nestihnout,“ říká lékařka, publicistka a zakladatelka vůbec prvního českého hospicu a následně řady dalších, Marie Svatošová. Víc v knižním rozhovoru s Alešem Palánem Neboj se vrátit domů.