Bowie jako malovanej

/ Tomáš Weiss

Život a uměleckou i osobní dráhu Davida Bowieho (1947 - 2016) zachycuje prostřednictvím surrealisticky laděných maleb i textů ilustrovaný životopis, který vytvořila autorská dvojice María Hesseová a Fran Ruiz. „Kniha sleduje život, uměleckou dráhu a zároveň osobní život. Popisuje jeho eskapády s drogami, ženami a různé sexuální experimenty. V knize potkáte i Lou Reeda, Andyho Warhola, Iggyho Popa, Freddieho Mercuryho nebo pochopitelně obě manželky Angelu a Iman.

Další články

TV Kosmas

Petr Zelenka o Naomi Kleinové

"Úplně u nás chybí obavy z toho, kam směřuje korporátní kapitalismus amerického i asijského typu. Přitom je to systém, který podle mě naši civilizaci může zahubit. Tenhle systém úplně ignoruje argumenty klimatologů. Zboží v něm bylo povýšeno na něco posvátného. Vyjadřovat se k tomu bude i můj zmiňovaný nový film." To říká režisér Petr Zelenka, ambasador nové edice populárně naučných společnských textů Crossover, kterou letos začalo vydávat Argo.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Složka 64 Jussiho Adler-Olsena jde do kin

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Mørcka z Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.
 | Aerofilms
TV Kosmas

TV seriál Babylon Berlin má knižní předlohu

Komisař Rath vyšetřuje propletené zločiny v meziválečném Berlíně, kterým otřásají politické protesty, ekonomická krize i nespoutané večírky. Výpravný německý seriál z roku 2017 režíroval Tom Tykwer (Lola běží o život), knižní předlohou jsou mu knihy Volkera Kutchera. V České televizi od 19. ledna.