TV seriál Babylon Berlin má knižní předlohu

/ Tomáš Weiss

Komisař Rath vyšetřuje propletené zločiny v meziválečném Berlíně, kterým otřásají politické protesty, ekonomická krize i nespoutané večírky. Výpravný německý seriál z roku 2017 režíroval Tom Tykwer (Lola běží o život), knižní předlohou jsou mu knihy Volkera Kutchera. V České televizi od 19. ledna.

Další články

TV Kosmas

Radka Denemarková o své nové knize Hodiny z olova

"V Číně existuje systém, který nemám jméno, Nová forma diktatury, kde se políbilo to nejhorší z kapitalismu i z komunismu a úžasně to funguje hospodářsky. To hospodářské fungování nutí zbytek světa zavírat oči před tím zrůdným a strašidelným. A tak jsem si řekla - když mě něco šokuje, když nevím, co se děje, tak se tomu podívám pod kůži. Řekla jsem si, že si to prozkoumám přes román." Radka Denemraková - Hodiny z olova
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

My tři králové jdeme k vám....

Asi pod vlivem začátku roku, kdy se připomínají v křesťanské tradici mudrci z Východu, tradičně označovaní jako Tři králové, si člověk v CZ automaticky vzpomene i na Tři krále - protinacistickou odbojovou skupinu důstojníků Československé armády, která vznikla hned v roce 1939, tedy před 80 lety. Balabán, Mašín a Morávek - připravenost, statečnost, odvaha.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Když se syn mění díky drogám v cizince

Osmnáctiletý Nic má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. V CZ knihech od 3. 1. 2019.