Radka Denemarková o své nové knize Hodiny z olova

/ tomáš weiss, vojtěch polák

"V Číně existuje systém, který nemám jméno, Nová forma diktatury, kde se políbilo to nejhorší z kapitalismu i z komunismu a úžasně to funguje hospodářsky. To hospodářské fungování nutí zbytek světa zavírat oči před tím zrůdným a strašidelným. A tak jsem si řekla - když mě něco šokuje, když nevím, co se děje, tak se tomu podívám pod kůži. Řekla jsem si, že si to prozkoumám přes román." Radka Denemraková - Hodiny z olova

Další články

TV Kosmas

My tři králové jdeme k vám....

Asi pod vlivem začátku roku, kdy se připomínají v křesťanské tradici mudrci z Východu, tradičně označovaní jako Tři králové, si člověk v CZ automaticky vzpomene i na Tři krále - protinacistickou odbojovou skupinu důstojníků Československé armády, která vznikla hned v roce 1939, tedy před 80 lety. Balabán, Mašín a Morávek - připravenost, statečnost, odvaha.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Když se syn mění díky drogám v cizince

Osmnáctiletý Nic má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. V CZ knihech od 3. 1. 2019.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

S.d.CH., Kniha Tutáč čili Tutenchámon ministrem kultury

Chcete lepší příští? Pak musí být silná kultura a ta bude tak silná, jak silného budete mít ministra. Nabízí se faraón Tutenchámon, má volno a silnou vizi napříč kulturním spektrem. Kultura tak např. dostane 75% státního rozpočtu a obrana procento jedno. Ať si zkusím armáda s takovým rozpočtem poradit. Ministr má v Knize Tutáč pro ni radu jasnou: když nebude armáda silná, ať je aspoň pestrá, jak bývá zvykem radit kultuře s takovým rozpočtem.