Svět knihy začne 9. května, na programu je 750 literárních akcí za čtyři dny

/ Svět knihy, Tomáš Weiss

Už čtvrtstoletí existence. Na pražském Výstavišti začne knižní veletrh Svět knihy ve čtvrtek 9. května a potrvá do neděle 12. května. Hlavním hostem literatura Latinské Ameriky. Otevírací doba je od 9:30 do 19:00 (v neděli do 16 hod.) Denní vstupné 120,- Kč, mládež, studenti a senioři polovic.

Z bohatého programu 750 doprovodných akcí si musí každý vybrat sám, nejlépe si v klidu domova udělat osobní plán. Protože, pokud kdy byly v Praze v několika dnech skutečné literární hvězdy, tak letos. Vargas Llosa, Herta Müllerová, John Banville, Alejandro Jodorowsky, Alain Finkielkraut.....

Na ty nejexponovanější besedy bude pravděpodobně třeba udělat si včas rezervaci - víc na www.svet knihy.cz

Na web stránce Světa knihy najdete i podrobný program, rozdělený jak po dnech, tak také podle některých hlavních témat - PROGRAM TADY

V rámci Světa knihy proběhne i koncerta Kaka bandu, viz video.

 

Další články

TV Kosmas

Lukáš Hlavica o audioknize Tomáše Šebka Africká zima

Jižní Súdán, nejmladší stát světa, už celá desetiletí sužují ozbrojené konflikty. Na začátku roku 2017 se do míst s nedostatkem potravin, kde se až příliš daří infekčním a tropickým nemocem, vydává lékař Tomáš Šebek jako jeden ze zástupců mezinárodní organizace Lékaři bez hranic. Audio čte Lukáš Hlavica.
 | Tympanum
TV Kosmas

Předávaly se ceny Audiokniha roku 2018

Asociace vydavatelů audioknih (AVA) ocenila nejlepší audioknihy letos pošesté. V pražském kině Atlas byly 24.dubna oceněny audioknihy v deseti kategoriích, v nichž se utkalo 94 titulů od 22 vydavatelů.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Pokud si sami nenaordinujete pauzu, dost možná vám ji nařídí život sám

Danielle Marchantová doporučuje pauzu. Pro uspěchané lidi dneška je to možnost dát se trochu do pořádku. Nevlát pořád za svými povinnostmi jako hadr na holi. Zastavit se, dokud je čas. Udělat to dobrovolně a vědomě. S vírou, že to, co nám uteče nám bude vráceno možností mluvit s vlastním životem. Marchantová to léta dělá s busy byznysmeny a předkládá nám návody, jak dokázat to zdánlivě nemožné - na chvíli se zastavit.