Velký knižní čtvrtek - jaro 2020: Martin Řezníček: Rozpojené státy - Amerika nejen televizní kamerou

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Martin Řezníček, moderátor hlavních zpravodajských relací České televize Události a Události, komentáře, bývalý zpravodaj ve Washingtonu (2012–2017), autor stovek televizních reportáží a rozhovorů. Za svou dvacetiletou kariéru referoval z desítek zemí Evropy, Afriky i Asie. Jako redaktor a moderátor pracoval v české redakci BBC World Service v Praze a Londýně. Po 11. září 2001 přinášel pro BBC zpravodajství z pákistánsko-afghánské hranice.

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2020 - Luc Ferry: Řecké mýty / Mytologie a filosofie

Luc Ferry (1951), francouzský filozof, univerzitní profesor a politik, je autorem mnoha popularizačních knih z oblasti mytologie a filozofie se zaměřením na dědictví klasických mýtů starověku. V letech 2002–2004 zastával funkci ministra kultury ve vládě Jeana-Pierra Raffarina. Mezi jeho nejvýznamější díla patří Naučit se žít, 2006, Moudrost mýtů, 2008, Revoluce lásky, 2010, Destruktivní inovace, 2014, Transhumanistická revoluce, 2016. Víc o knize Řecké mýty překladatel Joseph Vedlich.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2020: Pavla Jonssonová: Růžové vrány / Muzikantky v 21 století

V rozhovorech s muzikantkami české alternativní scény odpovídaly Zuzana Fuksová, Monika Načeva, Beáta Hlavenková, Mary C, Eliška Kohoutová, Marka Míková, Vladivojna La Chia, Stinka, Katka Šarközi, Dagmar Andrtová, Mucha, Marka Kovářová, Iva Bittová, Eva Turnová, Kristýna Skalická, Iva Bittová, Radůza, Lenka Dusilová, Pavla Milcová, Gaia Mesiah (Katka Pelíšková Morella) a Jana Tóthová, poslední rozhovor vedl hudební publicista Petr Ferenc přímo s autorkou.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2020: Ondřej Štindl: Až se ti zatočí hlava

Prozaik, novinář a filmový scenárista Ondřej Štindl (1966) představuje v rámci Velkého knižního čtvrtku jaro 2020 svoji novou knihu Až se ti zatočí hlava. V příběhu existuje jistota trapnosti a jen vzdálená možnost katarze. Štindl příběh antihrdiny zachycuje s intenzitou a hodně zblízka; v Johanových výlevech nechává zaznívat deformované echo základních životních otázek, které ovšem ani v pokřivené podobě neztrácejí vážnost a význam.