Nedeľná chvíľka poézie: Vyľudnená Eurovea a básne v sanitke

/ Denník N

Juraj Johanides natočil, herce Ivana Martinka, jak interpretuje básně Michala Habaje, napsané téměř před deseti lety, které sedí na svět v čase koronaviru. Do poezie zní hudba nedávno zesnulého polského skladatele Krzysztofa Pendereckého. Jedna z nejzajímavějších vizualizací psaného slova z časů virové virtualizace.

Další články

TV Kosmas

Básníci ve Fra: Jonáš Zbořil a Nová divočina

I kavárna Fra a její pořady poezie musely do virusové virtuality. Petr Borkovec si tak zatím zve básníky před mikrofon a před kamery bez diváků. Třeba Jonáše Zbořila, básníka a rozhlasového moderátora Radia Wave a jeho literárního pořadu Liberatura.
 | Fra
TV Kosmas

Knižní novinky doby virové - IV.

Knižnímu světu se snad opravdu 27. dubna podaří otevřít přes měsíc zavřená knihkupectví - zatím ta, která mají do 200 m2. Čtenáři se tak po nucené přestávce budou zase setkávat s knihami tváří v tvář. Zatím ukazujeme počtvrté několik vybraných novinek alespoň "na dálku".
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Spisovatelé v izolaci: Miřenka Čechová

Miřenka Čechová tráví čas v izolaci se svým synem a manželem⁠ a jejich vzájemné vztahy procházejí těžkou zkouškou. Snad to neskončí vraždou...Autorka čte povídku Platónskej údiv