Meltingpot 2020 - debata o cenách Litera

/ Meltingpot

Jako většina kultury i besedy Meltingpotu se letos odehrávají distančně, po skypu nebo zoomu. V jedné z nich debatuje kulturní redaktor Petr Vizina se spisovatelkou Biancou Bellovou, s nakladatelkou Markétou Hejkalovou a s literárními redaktory Zbyňkem Vlasákem a Pavlem Mandysem o letošních cenách Litera.

Další články

TV Kosmas

Ivana a Martin Šulcovi o bylináři Janu Mikoláškovi

Nedávno vyšly poprvé kompletní Paměti bylináře Jana Mikoláška (1887 - 1973), kam napsal doslov jeho příbuzný Martin Šulc. Na konci srpna vyšla kniha Životní příběh Jana Mikoláška - pravda o slavném českém léčiteli. Tu napsal Martin Šulc spolu se svojí ženou Ivanou. Mikoláškův příběh je zfilmován a je v kinech s názvem Šarlatán. Premiéru měl v březnu 2020 na Berlinale. Režisérka Agnieszka Holland ho natočila podle scénáře Marka Epsteina.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Czendlik zase zpovídá - vychází Uchem jehly 2

„Říká se o mně, že jsem bulvární kněz, ale snažím se jít tam, kde jsou lidi,“ říká lanškrounský farář mezi historkami ze své praxe. V Česku působí již více jak čtvrt století. V České televizi spolupracuje na pořadu Uchem jehly, kam si zve k rozhovoru hosty. Jeden z mnoha rozhovorů s ním vedla pro TV Noe Kateřinou Rýznarovou. V knihkupectvích se právě objevila kniha Uchem jehly 2.
 | TV Noe
TV Kosmas

CoronaCon 2.0: Jeff VanderMeer

Hostem druhého CoronaConu (on line cyklu rozhovorů a přednášek) byla i americká hvězda! Jeff VanderMeer je autor několika ceněných knížek, z nichž nejznámější bude nejspíš Anihilace, které se chopil Netflix. Posledním českým překladem je Finch.