Markéta Pilátová o Senzibilovi

/ Knihovna VH

Spisovatelka, překladatelka a hispanistka Markéta Pilátová v Knihovně Václava Havla uvedla svůj nový román Senzibil.

V souvislosti s knihou o dvou senzibilech, jejiž značná děje se odehrává mimo hmatatelnou realitu, v paralelních světech. se mimo jiné dozvíme mnohé o zázračných léčitelích, přelévání mentální energie a pokusech předlistopadového režimu využít tuto těžko uchopitelnou skutečnost ve svůj prospěch. A to víte, že existuje Česká psychoenergetická společnost?

Byla založena v roce 1991. Klade si za cíl pokračovat v činnostech Psychoenergetické laboratoře, katedry VŠCHT Praha, která určovala v letech 1976 – 1990 směry výzkumů v oblasti psychoenergetiky v naší republice. Od roku 1997 je ČEPES registrována v Mezinárodním středisku pro nadace a organizace.

ČEPES sdružuje telestéty (proutkaře), členy praktikující různé tradiční metody a činnosti nekonveční medicíny, numerology a zájemce o tyto obory. Členové společnosti usilují o poznání a rozvíjení lidských schopností a jevů, které jsou již po tisíciletí účelně využívány v lidské činnosti. Od vzniku organizace v roce 1991 do dnešních dob prošlo členskými řadami na 1200 lidí.

ČEPES šíří nejnovější poznatky z psychoenergetiky, napomáhá vytvářet podmínky pro rozvoj poznání v jednotlivých oblastech činnosti, vzdělává své členy i ostatní zájemce v oboru a spolupracuje s organizacemi, institucemi a osobami, jejichž činnost je obdobného charakteru.

A ještě senzibilové, jak je vidí Klub skeptiků Sisyfos:

Představa o existenci senzibilů, resp. o schopnosti mimosmyslového vnímání nebo působení patří do rámce parapsychologie - psychotroniky. Existenci takových schopností lze však už teoreticky, z hlediska biologického, evolučního, fyzikálního, i z hlediska informatiky vyloučit (viz Parapsychologie a Mimosmyslové schopnosti). Senzibilové byli většinou brzy odhaleni jako podvodníci a hledání ztracených dětí nebo uprchlých zločinců vždy skončilo neúspěchem. Ani experimentálně se nikdy nepodařilo tyto schopnosti prokázat, a vysoké částky za úspěšný důkaz mimosmyslových schopností, které nabídli např. James Randi nebo řada skeptických organizací, zůstaly nevyužity. Zorganizování takových přesvědčivých experimentů je ovšem nesnadné.

Další články

TV Kosmas

Martin Řezníček o Rozpojených státech v Knihovně Václava Havla

Biden je zvolen, Trump ale twitteruje, že on taky. Rozpojené státy v přímém přenosu. O Americe jako výjimečné a zároveň obyčejné zemi, která má své vlastní problémy, si povídá televizní redaktor Martin Řezníček s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským, jenž působil v USA jako velvyslanec České republiky. Diskuzi moderuje Jana Sehnálková z Katedry severoamerických studií FSV UK.
 | Knihovna Václava Havla
TV Kosmas

Milé děti, víte ještě, co to je televize?

Herec Jiří Lábus pro vás před kamerou uspořádal jednomužný křest skvělé dětské knížky Co byla a co je televize. Předešlé tituly Jak vznikl film a Jak se dělá film jsme křtili vždy s kupou dětí - to není možné, ale snad vám tenhle výborný skeč zvedne náladu!
 | nakl. Argo
TV Kosmas

Duše K - tentokrát o metodě Wima Hofa

Wim Hofova metoda se těší stále rostoucí popularitě. Metoda sestává z tří pilířů - práce s nastavením mysli, vědomým otužováním a práci s dechem. Chcete si vědomě posílit svoji imunitu, zlepšit si spánek, snížit zánětlivost v těle či pořádně aktivovat svůj kardiovaskulární systém? O správné aplikaci Wim Hof metody a osobních prožitcích si Jaroslav Dušek povídal s lektory, kteří v České republice provádějí zážitkem této metody.