Celý můj život bude teď posuzován podle těch několika vteřin!

/ Tomáš Weiss

V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. Film podle knižní předlohy.

Další články

TV Kosmas

To jsem ale dělal perfektní sviňárny, co?

Do kin přichází dokumentární film Rino - Příběh špióna o českém krtkovi ze CIA Karlu Köcherovi. Není divu, ten příběh je až neuvěřitelný. Určitě by vydal i na hraný celovečerák. Ale nebyl by to žádný 007, spíš mrazivý biják o zvláštní ochotě posloužit lžím a dalším špatnostem.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Oční důmyslná sebepropagace

Daleko od webových připojení, v neproniknutelných hvozdech Vysočiny, zachytil pohotový mobil editora OKA, jak nelení a řítí se za přeludem knižních informací. Pošlete tu dramatickou podívanou na obětavého rytíře poznávání dál, ať nikoho nemine!
 | Tomáš Weiss. Šimon Weiss, Vojta Polák
TV Kosmas

Detektivní kancelář podle Douglase Adamse

Věčný hračička a málem člen Monty Pythonů nenapsal rozhodně nic jen tak bez pobavení. Tedy - když detektivní kancelář, tak holistická. Což ve zkratce znamená, že vlastnosti systému nelze zkoumat jen tím, že prozkoumáme jeho jednotlivé části. Celek je také něčím víc než jen součtem jednotlivých částí. Že to bude pěkně vypečená četba? To si pište (teda čtěte). Můžete si když tak dát na hlavu mokrý ručník. I jindy než jen 25. května!