Liberatura recenzuje knižní novinku Petry Soukupové

/ ČRo Wave

Nový román Petry Soukupové Věci, na které nastal čas vypráví o vztahu Alice a Richarda, ale taky toho hodně říká o současné epidemii sobectví.

Další články

TV Kosmas

#mojeargo na dvorečku: Katja Kettu - Brloh

Brloh je úžasný grafický román Katji Kettu a Jana Anderssona, vyprávějící o souboji mezi silou fantazie a nemilosrdným sevřením vzpomínek. Podmanivý vizuální styl vytváří magické prostředí, které nedostanete z hlavy. A video navíc ukazuje, jak může být zdatná redaktorka také zdatnou performerkou.
 | Argo
TV Kosmas

Meltingpot 2020 - s Martinem Hilským o Shakespearově době

Profesor Hilský je stálicí Meltingpotu, čehož si velice vážíme. Tentokrát přijal pozvání k on-line rozhovoru, jehož načasování zdaleka není náhodné – koncem listopadu 2020 totiž vyšla jeho nová kniha s názvem Shakespearova Anglie: Portrét doby. Nahlédněte do života alžbětinské společnosti v celé její (ne)dokonalosti. Udělejte si výlet do Shakespearovy doby!
 | Meltingpot, Petr Onufer
TV Kosmas

Jan Novák a Jaromír 99 v Otaznících Jáchyma Topola o komiksu Čáslavská

Komiksové zpracování příběhu výjimečné ženy Věry Čáslavské zavede čtenáře do hlavního města Mexika i do léčebny v Bohnicích, na mistrovství světa i do vyšetřoven Státní bezpečnosti. Grafický román představili v knihovně pana prezidenta autoři, kteří společně už pracovali na Zátopkovi a bratrech Mašínech.