Velký knižní čtvrtek - jaro 2021 Bianca Bellová - Tyhle fragmenty

/ tomáš weiss, vojtěch polák

"Je-li povídkářství tesařinou, je pro mě psaní románů uměleckým řezbářstvím. Je-li povídkářství vztahem na jednu noc, je román dlouholetým vztahem. Povídka se napíše a jde mi z cesty, zatímco román mě mentálně obtěžuje třeba i několik let." Bianca Bellová

Další články

TV Kosmas

20. ročník knižních cen Litera - nominace

Navzdory virovým překážkám dotáhl spolek Litera nejznámější české knižní ceny až k jubilejnímu dvacátému ročníku. Za normálních okolností by se v tomhle čase vyhlašovaly vítězné knihy, ale zatím tu jsou nominace. A upozornění - dál můžete až do 1. června hlasovat elektronicky na stránkách Kosmasu o nejoblíbenější knihu čtenářů.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2021: Alain-Fabien Delon - Z rodu vyvolených

Alain-Fabien Delon zdědil po otci nezkrotnou povahu a jeho výstřelky a spory s rodinou od roku 2016 opět propírala média. Mezi otcem a synem bylo od začátku napětí. Delon starší nebyl zdá se úplně prima otec, synovi zase překážela v životě otcova sláva. A tak syn o celé situaci napsal román.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Antropocén: Filosofka Eliška Fulínová v Otaznících Jáchyma Topola

Antropocén – s filosofkou Eliškou Fulínovou mj. o politizaci vědy v současné „epoše člověka“, věku vyhrocených hrozeb a také naděje v Otaznících Jáchyma Topola z Knihovny Václava Havla.