Co je NĚFO? - Dalšího Walliamse načetl samozřejmě Jiří Lábus

/ nakl. Tympanum

Další zábavný, poněkud tajuplný příběh o neuvěřitelně laskavých rodičích a jejich děsivě příšerné dceři napsal David Walliams a načetl ten nejpovolanější - Jiří Lábus.

Myrta má všechno, na co si vzpomene. Jenže mít všechno jí pořád ještě není dost. Její rodiče, manželé Marcel a Miriam Mírní jsou velmi milí, zdvořilí, až stydliví. Oba pracují v knihovně a milují knihy. Jejich dcera Myrta je ovšem jejich pravým OPAKEM. Myrtini trpěliví rodiče však udělají cokoli, jen aby jejich dceruška byla šťastná. Když Myrta prohlásí, že chce NĚFO, je tu jen jediný problém… Co je NĚFO? Rodiče Mírní se pustí do pátrání v zaprášených svazcích encyklopedie netvorů v tajných strašidelných sálech knihovny, jen aby to zjistili. Vypraví se dokonce do neprobádaného nitra nejdivočejší džungle, kde se ukrývají nevídaní živočichové. Bude ale jejich zoufalá snaha korunována úspěchem?

Něfo

314

Něfo

269

Něfo

198

Něfo

268

Další články

TV Kosmas

Ja-Ma recenzuje Zlatý kompas

O knihách se na youtube kanálech mluví dost a dost. Ale často se víc hýká, než informuje. Honzův přístup je ale solidní, stejně jako jeho knižní výběr. Tentokrát se ve svém Dočteno podělil o svůj pohled na Zlatý kompas Philipa Pullmana a vlastně tak trochu i na celou trilogii Jeho temné esence.
 | Ja-Ma
TV Kosmas

Magorské modlitby v Knihovně Václava Havla

Po svazku věnovaném Karlu Čapkovi se literární historik Martin C. Putna věnuje dalšímu muži víry a velikánovi české literatury Ivanu Martinu Jirousovi. Otázky kladl Jáchym Topol.
 | Knihovna VH
TV Kosmas

Jakub Hussar, fantaskní svět Coraab a 0 TU

Obsáhlý dvoudílný debutový román Jakuba Hussara je jednou z nejambicióznějších českých science fiction poslední dekády. Tvorbě fiktivního vesmíru se autor věnuje více než dvacet let a kniha, stejně jako dříve úspěšná karetní online hra ze stejného světa, dosvědčuje neuvěřitelnou propracovanost tohoto vesmíru. Kniha obsahuje i QR kód, pod kterým se ukrývá knižní soundtrack.