Jakub Hussar, fantaskní svět Coraab a 0 TU

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Obsáhlý dvoudílný debutový román Jakuba Hussara je jednou z nejambicióznějších českých science fiction poslední dekády. Tvorbě fiktivního vesmíru se autor věnuje více než dvacet let a kniha, stejně jako dříve úspěšná karetní online hra ze stejného světa, dosvědčuje neuvěřitelnou propracovanost tohoto vesmíru. Kniha obsahuje i QR kód, pod kterým se ukrývá knižní soundtrack.

Další články

TV Kosmas

Martin Hilský přednáší o Shakespearově Anglii

Když se potká člověk se svým tématem, nebe se otevírá. Prof. Hilský se potkal se Williamem Shakespearem - a čtenáři z toho mají náramný užitek. Nejen, že se v češtině mohou setkat s klasikem, ale skrze Martina Hilského se jim otevírá celá doba se všemi velkými i nepatrnými souvislostmi. Čtenář žasne - a Shakespeare se diví. Cena Kniha roku Litera z téhle knihy událost nedělá. Ta kniha je událostí sama o sobě. Nechte si o ní vyprávět samotným autorem.
 | Městská knihovna v Praze
TV Kosmas

Kateřina Březinová a její kniha Latinos: jiná menšina?

„Když Mexiko vysílá své lidi [do USA], neposílá ty nejlepší.…Posílají nám problematické lidi, kteří své problémy vozí k nám. Přivážejí drogy. Přivážejí kriminalitu. Znásilňují. Ovšem, asi se mezi nimi najde i pár dobrých lidí“ Vypovídá tenhle citát Donald Trumpa něco reálného o vnímání Latinos většinou americké společnosti? Jakou roli vlastně hraje těchto 18 % americké populace?
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

8. června budou předány ceny Litera 2021 - ČT art, 20:15

20. ročník literárních cen, které se za dvě desetiletí staly nejviditelnějšími. Všímají si jich média, tedy všímají si jich i lidé. Jak knih nominovaných, tak knih vítězných. A pro knižní svět je vždycky dobré, když se o knihách píše a mluví.