Martin Hilský přednáší o Shakespearově Anglii

/ Městská knihovna v Praze

Když se potká člověk se svým tématem, nebe se otevírá. Prof. Hilský se potkal se Williamem Shakespearem - a čtenáři z toho mají náramný užitek. Nejen, že se v češtině mohou setkat s klasikem, ale skrze Martina Hilského se jim otevírá celá doba se všemi velkými i nepatrnými souvislostmi. Čtenář žasne - a Shakespeare se diví. Cena Kniha roku Litera z téhle knihy událost nedělá. Ta kniha je událostí sama o sobě. Nechte si o ní vyprávět samotným autorem.

Další články

TV Kosmas

Kateřina Březinová a její kniha Latinos: jiná menšina?

„Když Mexiko vysílá své lidi [do USA], neposílá ty nejlepší.…Posílají nám problematické lidi, kteří své problémy vozí k nám. Přivážejí drogy. Přivážejí kriminalitu. Znásilňují. Ovšem, asi se mezi nimi najde i pár dobrých lidí“ Vypovídá tenhle citát Donald Trumpa něco reálného o vnímání Latinos většinou americké společnosti? Jakou roli vlastně hraje těchto 18 % americké populace?
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

8. června budou předány ceny Litera 2021 - ČT art, 20:15

20. ročník literárních cen, které se za dvě desetiletí staly nejviditelnějšími. Všímají si jich média, tedy všímají si jich i lidé. Jak knih nominovaných, tak knih vítězných. A pro knižní svět je vždycky dobré, když se o knihách píše a mluví.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Martina Formanová hostem Osobnosti Plus Barbory Tachecí

V Americe žije od roku 1994. Prožila 23 let s filmovým režisérem Milošem Formanem. O tom, jak jí bylo po jeho odchodu, napsala knížku Nalakuj to narůžovo. Jaký jeho film má nejraději? Co ji nejvíc překvapuje na politické situaci v Česku? A jaký má pocit ze současných českých filmů?