Kateřina Březinová a její kniha Latinos: jiná menšina?

/ tomáš weiss, vojtěch polák

„Když Mexiko vysílá své lidi [do USA], neposílá ty nejlepší.…Posílají nám problematické lidi, kteří své problémy vozí k nám. Přivážejí drogy. Přivážejí kriminalitu. Znásilňují. Ovšem, asi se mezi nimi najde i pár dobrých lidí“ Vypovídá tenhle citát Donald Trumpa něco reálného o vnímání Latinos většinou americké společnosti? Jakou roli vlastně hraje těchto 18 % americké populace?

Další články

TV Kosmas

8. června budou předány ceny Litera 2021 - ČT art, 20:15

20. ročník literárních cen, které se za dvě desetiletí staly nejviditelnějšími. Všímají si jich média, tedy všímají si jich i lidé. Jak knih nominovaných, tak knih vítězných. A pro knižní svět je vždycky dobré, když se o knihách píše a mluví.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Martina Formanová hostem Osobnosti Plus Barbory Tachecí

V Americe žije od roku 1994. Prožila 23 let s filmovým režisérem Milošem Formanem. O tom, jak jí bylo po jeho odchodu, napsala knížku Nalakuj to narůžovo. Jaký jeho film má nejraději? Co ji nejvíc překvapuje na politické situaci v Česku? A jaký má pocit ze současných českých filmů?
 | ČRo
TV Kosmas

Za 95 let života sira Attenborougha dostala příroda od lidí pěkně zabrat

David Attenborough je nejznámějším britským tvůrcem přírodovědných filmů. Ve své dosud nejosobnější a nejotevřenější zpovědi se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. S pomocí ohromujících statistik truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. Česky vyšel přírodopisný bestseller, podle kterého Netflix natočil stejnojmenný dokument