Píše se rok 2120 a Londýn je v troskách....

/ ArgoKnihy

Světově nejprodávanější autor dětských knih napsal své první fantasy! Odehrává se v Británii o sto let později, tedy v roce 2120. Londýn je v troskách, lidé mají hlad a na celou zemi padla temnota. Malý princ Alfréd, neduživý knihomol, nikdy neopustil bezpečí Buckinghamského paláce. Teď se ale i v palácových zdech dějí podivné věci - a Alfrédův život se má navždy změnit.

Další články

TV Kosmas

Jaromír Bosák o své nové knize jako Host Lucie Výborné

Sportovní komentátor Jaromír Bosák napsal knihu o zápasech, které změnily jeho život. Zdaleka se tím nemyslí jen zápasy sportovní. Proč by ho dneska patrně zastřelili, kdyby provedl to, co před lety na jednom zahraničním fotbalovém šampionátu? V čem někdejší televizní popularita změnila jeho zvyklosti na veřejných toaletách?
 | Český rozhlas
TV Kosmas

Tonda Maděra vs. zdivočelá země

K otázkám na Tondu Maděru, hlavního hrdinu své Zdivočelé země, říkal spisovatel a politický vězeň Jiří Stránský (1931 - 2019) zhruba toto: Maděra nejsem já, má svůj skutečný předobraz, jemuž jsem kdysi slíbil, že jeho totožnost nikdy neprozradím. A jestli se časem měnil? Neměnil, měnila se doba a on na to musel nějak reagovat. Často bolavě.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Marco Jussiho Adler-Olsena zfilmován

Čtrnáctiletého Marca dopadne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Jak se dostal k pasu pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního zneužívání? A proč odmítá vypovídat a prchá před gangem zabijáka Zoly (Zdeněk Godla)? Oddělení Q, série dánských detektivních thrillerů podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena, přichází s novým filmovým pokračováním. Rozplétání případu utajené dávné vraždy, jejíž stopy sahá až do České republiky.