Velký knižní čtvrtek - jaro 2022: Ester Stará - Kniha pocitů

/ tomáš weiss, vojtěch polák

KNIHA POCITŮ je určena dětem od osmi let bez ohledu na to, jestli jsou na své pocity odborníci, nebo jim spíš nerozumí a snadno se v nich ztrácí. Ve třinácti kapitolách budou moct prozkoumat klid, překvapení, radost a štěstí, smutek, strach, odvahu, stud, hněv, závist a žárlivost, znechucení, nudu, zájem a lásku. Kniha Ester Stará napsala ve spolupráci s psycholožkou Janou Draberovou.

Další články

TV Kosmas

Odstartovalo vydávání sebraných spisů Jana Nováka

Jan Novák (1953) je český spisovatel s americkým drajvem. Narozen v Kolíně, v šestnácti letech emigrovala jeho rodina do Ameriky. První povídkovou knihu Striptease Chicago mu v roce 1983 vydali v 68 Publishers u Škvoreckých. Tam také vyšel poprvé Miliónový jeep. Původně byl napsán anglicky, takže bylo nutné ho přeložit. Překladu se ujal Jaroslav Kořán.
 | Knihovna Václava Havla, Tomáš Weiss
TV Kosmas

Pavel Tomeš a jeho stand-up literatura

Stand-up comedy výstup o balení na dovolenou je už pro některé ženy (i muže) klasikou, když někam jedou. Ale věděli jste, že si s sebou můžete, když někam jedete, přibalit i knihu Pavla Tomeše? Pavel Tomeš je totiž nejen stand-up komik. Před pár měsíci vydal humorný román o smrti Až na ten konec dobrý a také druhé vydání sbírky fejetonů Tohle lidi hodně berou.
 | nakl. OTOČ
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2022: Dalibor Vácha - Smrt na kůru

Román Smrt na kůru ukazuje přípravu k likvidaci nacistického smrtihlava, peklo, které se rozpoutalo po jejím provedení nebo apokalyptickou závěrečnou bitvu v kostele v pražské Resslově ulici. Ústřední postavou je Adolf Opálka, odvážný chlap, velitel československých parašutistů. Nadporučík Adolf Opálka, který dosud stál ve stínu hrdinů Kubiše s Gabčíkem či zrádce Karla Čurdy.