Vzpomínání na Madeleine Albrightovou

/ Knihovna VH

Madeleine Albrightová, první ministryně zahraničí USA, se narodila roku 1937 na pražském Smíchově. Po emigraci rodiny v roce 1948 se v roce 1957 stala Američankou. 22. března 2022 ve Washingtonu zemřela. V Knihovně Václava Havla, který patřil k jejím blízkým přátelům, na ni budou v mimořádném pořadu vzpomínat její současníci a souputníci Petr Kolář, Karel Schwarzenberg, Alexandr Vondra a Michael Žantovský. Pořad moderuje Lenka Kabrhelová.

Další články

TV Kosmas

Rozhovory s lidmi, co nemají sílu jít s proudem, ani proti němu

Hostem Lucie Výborné v Českém rozhlasu je spisovatel Aleš Palán, autor bestsellerů Raději zešílet v divočině nebo Rady pánubohu, jak vylepšit svět. Bude jím i kniha Robinsoni a donkichoti? Jak si vytvářejí svoje malé světy lidé, kteří nemají sílu jít s proudem, ale ani proti němu? Kde tentokrát autor svoje hrdiny hledal? A jak věřit neuvěřitelnému?
 | Český rozhlas
TV Kosmas

Edice ZIP - nominace na Literu 2022 za nakladatelský čin

Edice ZIP je vlajkovou lodí populárně-naučené literatury v Argu. Přináší texty z různých oborů, aktuální i nadčasové, ale v každém případě podstatné, podrobné a objevné. Pokrývá pole různých oborů, zejména přírodních věd, ale i historie, společenských věd a kultury obecně. Knihy obvykle doprovází bohatý ilustrační materiál. Edici ZIP připravujeme ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán. Konkrétně? Ta např. Kniha o medicíně, Mindfuck, Desatero smyslů, Co nemůžeme poznat, Jak se dělá evoluce....
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Mechanický pomeranč - Pokorný Vypravěč a jeho chorošný literární supernásilí

V roce 1962 vydal britský spisovatel a hudební skladatel Anthony Burgess (1917 - 1993) svůj nejznámější literární text - Mechanický pomeranč. V roce 1971 podle něj natočil Stanley Kubrick svůj asi nejprovokativnější film. Audio podobu, vycházející pochopitelně z kongeniálního českého překladu Ladislava Šenkyříka, načetl David Novotný.