Uvedení knihy Aleše Palána a Karla Cudlína Robinsoni a donkichoti

/ Knihovna VH

Aleš Palán ve své nové knize Robinsoni a donkichoti shromáždil sedm příběhů samorostů, kteří jsou nám mnohem blíž než ti šumavští, potkáváme je na ulicích, v autobusech, kdekoliv. Knihu doprovázejí fotografie Karla Cudlína, držitele ceny Revolver Revue a sedmnácti ocenění Czech Press Photo. Večer v Knihovně Václava Havla moderovala Denisa Novotná.

Další články

TV Kosmas

Jeremy Clarkson byl rok farmářem - a napsal o tom knihu

"Když skončím s prací na poli, slezu po žebříku a posadím se na čerstvě poničený plot, abych si vychutnal láhev piva a sendvič s kuřecím, můžu se ohlédnout po odvedené práci a být aspoň maličko hrdý. Jasně, ošetřování a léčení pacientů to není, ale dělat chleba, pivo a rostlinný olej přináší sakra větší uspokojení než řezat autem zatáčky a u toho hulákat jako blázen." Jeremy Clarkson
 | nakl. Argo
TV Kosmas

Mimi a Líza a Zázračník zahradní

Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner. Za kontejnerem dívky objeví tajné dveře do nádherné Zahrady kouzelného skřítka Zázračníka, který je vezme na rychlou cestu skrze všechna roční období. Kromě knihy je k vodění i film - od 22. dubna 2022.
 | nakl. Brio, Totalfilm
TV Kosmas

Čeho je svědkem zlověstně zírající panenka?

Královna islandské krimi Yrsa Sigurdardóttir v Panence opět dokazuje, že své příběhy staví na velmi pečlivém studiu reálií a realita umí být drsná, zvlášť když se do hry zamíchají drogy, peníze a závislost. Všechno je o to komplikovanější, že Island je malý. Ve skutečnosti tak malý, že se tu špatné rozhodnutí může každému vrátit s rychlostí a silou zničujícího kulového blesku.