Conan z Cimmerie IV. - komiks pokračuje a navíc Howardův text jako audio

/ nakl. Argo, nakl. Tympanum

Ve čtvrtém svazku komiksových adaptací z dílny francouzských výtvarníků a scenáristů najdete především jediný román s Conanem v hlavní roli, který kdy Robert E. Howard napsal. Na první pohled zaujme zejména opulentní kresba Valentina Séchera, která potěší srdce každého věrného fanouška největšího z barbarů. Knihu doplňuje adaptace povídky Darebáci v domě, která patří k nejlepším Howardovým textům.

Legendární válečník stvořený divokou fantazií texaského spisovatele Roberta E. Howarda je dokonalým archetypem hrdiny – barbar, který se vymanil ze svého kmene, dobrodruh a zkušený cestovatel, muž přirozené inteligence a odvahy, schopný vládnout i pletichářské a změkčilé „civilizaci“. Čtveřice povídek v jedinečné interpretaci Jiřího Schwarze jej zastihuje uprostřed jeho životní cesty plné krvavých bojů a lásky nespočtu žen. Conan bojuje proti mečům i magii, šlechtickým intrikám i pradávným temným božstvům s neutuchající odvahou a nezlomnou vírou v sebe sama.

 

Další články

TV Kosmas

Jaromír Švejdík textař

Mimosezóna je výběrem nejlepších textů skupin Priessnitz, Umakart, Jaromír 99 & The Bombers, Letní kapela a písně pro Václava Neckáře. Doplňují je charakteristické ilustrace inspirované krajinou a náladou rodného Jesenicka. Součástí knihy je také zasvěcená předmluva Jaroslava Rudiše a velký profilový rozhovor Michala Pařízka, šéfredaktora hudebního časopisu Full Moon, s autorem.
 | nakl. Host
TV Kosmas

Nadace - oceňovaná knižní sci-fi série Isaaca Asimova

Série nás vezme tisíce let do budoucnosti, kde budeme sledovat postupný zánik první galaktické Říše, jak ho předpověděl matematický génius Hari Seldon. Aby zabránil následné éře barbarství a chaosu, rozhodne se s hrstkou vyhnanců založit na samém okraji galaxie Nadaci, která má zachovat kulturu i vědění a stát se zárodkem nové Říše.
 | nakl. Argo, Apple TV
TV Kosmas

Uvedení knihy Aleše Palána a Karla Cudlína Robinsoni a donkichoti

Aleš Palán ve své nové knize Robinsoni a donkichoti shromáždil sedm příběhů samorostů, kteří jsou nám mnohem blíž než ti šumavští, potkáváme je na ulicích, v autobusech, kdekoliv. Knihu doprovázejí fotografie Karla Cudlína, držitele ceny Revolver Revue a sedmnácti ocenění Czech Press Photo. Večer v Knihovně Václava Havla moderovala Denisa Novotná.