O Střepech na Světu knihy 2022 s Kateřinou Tučkovou, Lenkou Elbe a Beatou Háblovou

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Český rozhlas Plus oslovil deset spisovatelů, kteří napsali první texty o ruské agresi na Ukrajině, a vznikl tak pořad Střepy. Na Světu knihy 2022 byla představena z tohoto pořadu vzniklá kniha. Svými texty do ní přispěli: Anna Beáta Háblová, Petra Dvořáková, Ondřej Macl, Jakuba Katalpa, Lenka Elbe, Milan Uhde, Marie Iljašenko, Kateřina Tučková, Petra Hůlová, Emil Hakl.

 

Další články

TV Kosmas

Svět knihy 2022: Alice Flemrová o Else Morante

Překladatelka Alice Flemrová je báječný průvodce světem moderní italské literatury. Na festivalu Svět knihy 2022 představovala spisovatelku Elsu Morante a její knihu Arturův ostrov, která v jejím překladu nedávno vyšla. Omluva za zvuk videa - vedle stanu, kde beseda probíhala, hučela vzduchotechnika pro vedlejší výstavní halu a nám bylo blbý ji vypnout :--))
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Kateřina Tučková o Bílé Vodě na Světu knihy 2022

Na jednom ze mnoha programů letošního 27. ročníku mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha vystoupila i Kateřina Tučková. Jejím poznávacím znamením je kromě šikmo střižené ofiny i zájem o literární zpracování určitých historických situací. A lidi k těmto tématům dokáže přitáhnout. Kdy naposledy se sto tisíc lidí zajímalo o prezekuci řádových sester v 50. letech 20. století nebo o svěcení žen v podzemní církvi za totality?
 | Svět knihy
TV Kosmas

Kniha skoro-modliteb, vybraných z díla Jiřího Langera, Jiřího Ortena a dalších

Modlitby českožidovské jsou uspořádány podle liturgického roku judaismu: K jednotlivým svátkům jsou přirazeny modlitby ladící tématem či náladou. Editorem je, stejně jako u modliteb Martina Jirouse nebo skoro modliteb Karla Čapka, prof. Martin C. Putna.