Letem světem knižním veletrhem a festivalem Svět knihy 2022

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Mezinárodní knižní veletrh a festival Svět knihy 2022 se povedl. A zdaleka nejen proto, že za čtyři dny přišlo 55 000 návštěvníků, což je rekordní návštěva. Téměř všichni - nakladatelé, spisovatelé, knihkupci i čtenáři - si unisono libovali, že letošní atmosféra byla nejlepší, co pamatují. Jen tak dál - víc festival, víc zeleně, možnost nejen vidět knihy a něco z programu, ale také "pobejt" s přáteli a známými. Tohle spojení knih a lidí má budoucnost.

Další články

TV Kosmas

Dva bratři, jedna žena, westernový román - Síla psa

Nové vydání románu, doplněné doslovem autorky Zkrocené hory Annie Proulxové, znamená návrat jednoho z nejvýraznějších a nejcharakterističtějších hlasů v literatuře o americkém Západě. Stejnojmenný film s Benedictem Cumberbatchem a Kirsten Dunstovou k vidění na Netflixu. Na festivalu v Benátkách získala režisérka filmu Jane Campionová Stříbrného lva za nejlepší režii.
 | nakl. Jota
TV Kosmas

Argo na Světu knihy 2022

Videoreportáž plná vzkazů od zahraničních i českých argo autorů, kteří se veletrhu zúčastnili. Jak se Leïle Slimani, Donatelle Di Pietrantonio, Miře Marcinów, Gianfrancu Calligarichovi, Ivaně Gibové či Silvestru Lavríkovi líbilo v Praze? A jaký vzkaz mají pro své čtenáře Miloš Urban, Alice Horáčková, Dalibor Vácha, Vilma Kadlečková a další a další čeští autoři?
 | Jan Křikava, Anežka Dudková
TV Kosmas

Radka Denemarková na Světu knihy 2022

Radka Denemarková pobývala poslední dobu hlavně v německy mluvící cizině. Její Hodiny z olova totiž vyšly v německé překladu a na jazykově obrovském trhu se jim dostalo vřelého přijetí, včetně prestižní rakouské Ceny Štýrska za rok 2022. V novém vydání teď vyšla její prvotina A já pořád kdo to tluče. Na letošní Světu knihy s autorkou před naplněným sálem debatoval Jakub Železný.