Co všechno o světovém oceánu (ne)víme? - a co o něm ví Michael Romancov

/ Tomáš Weiss

Politický geograf Michael Romancov v nabízeném videu přednáší v Městské knihovně v Praze na téma své poslední knihy Námořní slepota. 72% povrchu Země je kryto vodou světového oceánu, ale přesto je naše pozornost primárně upřena na pevninu. Proč se o moře a oceány máme zajímat i jindy, než když chceme k moři na dovolenou? Třeba proto, že 90% mezinárodního obchodu probíhá po moři a pro tak otevřenou ekonomiku, jakou je ta naše, to je klíčové. A tím to nekončí.

Další články

TV Kosmas

Chronologická mapa světových dějin, aktualizace 2022

Díky svému originálnímu zpracování najdete na jednom místě největší světové milníky v jednoduchém a přehledném chronologickém zobrazení. Získáte 6-ti metrovou originální mapu s jasným a uceleným přehledem o celosvětových dějinách. Posledních 6000 let lidských dějin.
 | nakl. Andělská křídla
TV Kosmas

Jón Kalman Stefánsson & Sigríður Hagalín Björnsdóttir na Měsíci autorského čtení 2022

Jón Kalman Stefánsson (1963) je momentálně nejoceňovanějším islandským spisovatelem a Sigríður Hagalín Björnsdóttir (1974) právě vyšel český překlad její knihy z roku 2020 Ohně. Láska a jiné katastrofy. V CZ vystoupili v rámci Měsíce autorského čtení, kde je Island letos hlavní zemí. Moderovala překladatelka Marta Bartošková. Festival probíhá ještě do konce července v Brně, Ostravě, Košicích , Prešově a Bratislavě, program na www.autorskecteni.cz
 | nakl., Větrné mlýny
TV Kosmas

Letem světem knižním veletrhem a festivalem Svět knihy 2022

Mezinárodní knižní veletrh a festival Svět knihy 2022 se povedl. A zdaleka nejen proto, že za čtyři dny přišlo 55 000 návštěvníků, což je rekordní návštěva. Téměř všichni - nakladatelé, spisovatelé, knihkupci i čtenáři - si unisono libovali, že letošní atmosféra byla nejlepší, co pamatují. Jen tak dál - víc festival, víc zeleně, možnost nejen vidět knihy a něco z programu, ale také "pobejt" s přáteli a známými. Tohle spojení knih a lidí má budoucnost.