Velký knižní čtvrtek - podzim 2022: Sósuke Nacukawa - Kocour, který zachraňoval knihy

/ Jan, Křikava, Tomáš Weiss

Strhující příběh o knihách, první lásce, fantazii a neobvyklém přátelství mladého chlapce s mluvícím Kocourem, který zachránil knihy je příběhem pro ty, pro které jsou knihy mnohem víc než slova na papíře.

Japonský bestseller číslo 1 přináší oslavu knih, koček a lidí, kteří je milují. Středoškolák Rintaró Nacuki, zanícený knihomol, se chystá zavřít knihkupectví-antikvariát, které zdědil po svém milovaném dědečkovi. V tu chvíli se v něm však objeví mluvící kocour s neobvyklou prosbou. Žádá od Rintaróa, aby mu pomohl zachránit knihy. Svět je plný osamělých knih, které zůstaly nepřečtené a nemilované, a kocour a Rintaró je musí osvobodit od majitelů, kteří je zanedbávají.

 

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - podzim 2022: Jan Novák - Těžký prachy

Sebrané spisy Jana Nováka, vycházející v Argu, mají novinkový přírůstek. Těžký prachy jsou knihou příběhů, které Jan Novák zažil přitom, když v americkém Chicagu rozvážel tři roky jako ozbrojený kurýr a řidič firmy United Armored Services peníze. Vznikl tak jedinečný materiál, který si prožil a uchopil s vypravěčskou přesvědčivostí sobě vlastní. Vychází 13. října 2022
 | Jan Křikava, Tomáš Weiss
TV Kosmas

Osobnost plus: Miloš Doležal o své nové knize 1945: Léto běsů

Kapitulace je podepsána, šeříky voní. Je po válce, ale svět už nikdy nebude jako dřív. Nová kniha 1945: Léto běsů vypráví o tom, jak běsi nemizí, ale dostávají jinou podobu. Hraje v lidském zlu podle něj nějakou roli to, v jakém systému lidé žijí nebo jak se chová jejich vůdce? Zajímá ho víc zlo staré, nebo současné? A jak silně ovlivňuje 2. světová válka a 50. léta ještě naši současnost?
 | Český rozhlas
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - podzim 2022 ohlásil svých 15 novinek

V pravidelném taktu knižního světa se opět hlásí Velký knižní čtvrtek. Ten letošní podzimní vypukne 13. října a dnes byly na tiskové konferenci zveřejněny novinky. Je jich patnáct a je z čeho vybírat pro celou paletu čtenářského vkusu. Poprvé za dobu trvání akce se do nabídky dostává poezie - a ne jen tak nějaká. Ke 100. výročí od vydání vychází v novém překladu Petra Onufera Pustá země T.S. Eliota.