Mikuláš Minář a jeho Na křídlech knih: tentokrát s Jaroslavem Kmentou

/ Mikoláš Minář

Už 12 let hraje významnou roli v české politice oligarcha Andrej Babiš. Nejprve ministr financí, později premiér a kandidát na prezidenta ČR. U té příležitosti se nabízí otázka, kdo to vlastně Andrej Babiš je, co má za sebou a co České republice nabízí? Zkrátka – co by měl o Andreji Babišovi vědět každý Čech?

Komu posílal Andrej Babiš tajně miliony korun? Proč mu Miloš Zeman přezdívá Větrák? Kdo a proč ho přetáhnul přes záda násadou od krumpáče? Jaká je jeho dlouholetá metoda získávání vlivu a zbavování se konkurence? Šel do politiky proto, aby na náměstích prodával šišky a točil zmrzlinu?

O tom jsme si v dalším díle podcastu Na křídlech knih povídali s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou, který Babišově minulosti a politickému působení věnoval hned tři knihy: Boss Babiš (2017) a Babišovo Palermo 1 + 2. Rozhovor pokrývá celý oblouk posledních 35 let Babišova životního příběhu - je proto opravdu vydatný.

Další články

TV Kosmas

Překladatel Viktor Janiš v Prostoru X o knize Zelenského projevů

Řečeno s prezidentem Zelenským, „podpora Ukrajiny není trend, mem ani virální výzva. Není to hnutí, které by se rychle rozšířilo po celé planetě a pak stejně rychle zmizelo. Pokud chcete pochopit, odkud jsme, co chceme a kam směřujeme, měli byste se dozvědět víc o tom, kdo jsme. Tato kniha vám v tom pomůže.“
 | Prostor X - Reflex
TV Kosmas

Klasická fantastika přitahuje svoji vizuálností film i komiks

Namalováním komiksu Války světů byl pověřen španělský malíř Vicente Cifuentes, narozený roku 1979 v Albacete. Kreslí už odmala a po úspěšné kariéře v rodné zemi získal i výtvarné zakázky z Francie. Na Stroji času zase vyrazil Mathieu Moreau, narozený v roce 1988 v Limoges, autor úspěšného cyklu Nibiru. Scénář wellsovských komiksů si vzal na starost scenárista píšící pod pseudonymem Dobbs. Vlastním jménem Olivier Dobremel.
 | nakl. Argo
TV Kosmas

Nejlepší česká plavkyně, kterou neznáte

Jako desátý člověk na světě dokončila výzvu „Oceans Seven“. Jako žena byla dokonce druhá. „Přeplavby, které Abhejali zvládla, jsou dlouhé a obtížné. Dokázala úžasné věci. A je to o to úžasnější, že pochází ze země bez moře, kde si oceán musela představovat dlouho před tím, než ho konečně spatřila.“ Lynne Cox, legendární americká plavkyně, autorka knihy Antarktická míle. Víc o své knize Dokud voda neskončí řekne plavkyně v pořadu slovenské televize Trochu inak s Adélou.