Andrea Sedláčková v Show Jana Krause

/ Oko

K zatím nejúspěšnějším knihám letošní podzimního Velkého knižního čtvrtku patří kniha o Toyen od Andrey Sedláčkové. Ta přijala pozvání od produkce Show Jana Krause.

 

Toyen

1 198

Další články

TV Kosmas

První trampský román audio

Okouzlení svobodou, dálkami, přírodou a kamarádstvím, příznačné pro volný, ničím neomezovaný trampský život, to jsou klady prvního českého trampského románu Arizona, který vyšel v roce 1928. Mladí lidé protestující proti konvencím touží po širokých svobodných obzorech, po návratu k přírodě, po autentičnosti života, bez níž nelze plně žít. Čte Petr Gojda.
 | nakl. Tympanum
TV Kosmas

Dá se spolužákovi ukázat, že život má smysl?

Vzhledem k otevřenosti, s jakou Janne Teller popsala myšlení a chování studentů v jednom dánském provinčním městě, byla kniha v Dánsku nejprve zakázána a vyšla až po celospolečenské diskusi. Následně byla přeložena do 35 jazyků a dosud se prodalo přes jeden a půl miliónů výtisků. V několika zemích je dokonce na seznamu povinné školní četby nebo mezi tituly doporučené četby studentů filosofie a psychologie.
 | nakl. Pulchra
TV Kosmas

Setkání autorů Velkého knižního čtvrtku - podzim 2023 se čtenáři v Knihovně VH

24. pokračování Velkého knižního čtvrtku - podzim 2023 představilo čtenářům 15 titulů. Na setkání v Knihovně Václava Havla přijely i dvě zahraniční autorky - Hannah Gold a Janne Teller. Pozvání přijali také Andrea Sedláčková, Josef Formánek, Václav Vokolek, David Bőhm, Pavel Tomeš, Martin Chadima a Milan Jakobec. Zahraniční tituly představili překladatelé Pavel Pecháček a Tomáš Havel. Pořadem provedl Jiří Svoboda, kulturní redaktor ČT.