Litera 2024 za detektivku - nominace

/ spolek Litera

Nominace: Litera za detektivku Marie Horová: Se džbánem pro vodu, Jana Jašová: Krutý měsíc, Veronika Martinková: Vina a trest. Za porotu zdůvodňuje nominace Michal Jareš.

Další články

TV Kosmas

Vizuální biografie Josefa Koudelky

Na konci minulého roku vyšla v USA vizuální biografie s názvem Next. Dala ji dohromady kurátorka a profesorka katedry fotografie a nových zobrazování na New York Univerzity Melissa Harrisová. Na vizuálu knihy spolupracoval spolu s Josefem Koudelkou grafik a typograf Aleš Najbrt. Česky vychází začátkem dubna 2024.
 | Aperture, Tomáš Weiss
TV Kosmas

Je nevyhnutelné mít „naději na naději“

Józef Tischner (1931–2000), kněz a filosof, představuje výraznou postavu polského myšlení, jeho vliv však překračuje hranice Polska. Vyšel z fenomenologické škol Romana Ingardena, od 70. let minulého století byl výraznou postavou disentu, stal se prvním kaplanem hnutí Solidarność. Po pádu komunismu zdůrazňoval význam etiky v nově kapitalistických společnostech.
 | Dominikánská 8, nakl. Triáda
TV Kosmas

PJTB podcast: Obrozenecký western ze Slovenska - Juraj Červenák

Proč jsou knihy Juraje Červenáka, obzvlášť ty ze série Stein-Barbarič-Jaroš, bestsellery? A dosahuje kvalit rudolfinských detektivek i novinka Zakletý klášter, startující sérii Šarkanovy poklady?