Nobelova cena za literaturu 2016: Bob Dylan

/ Tomáš Weiss

Dobrá volba, moc dobrá volba, protože - a kdo má to štěstí a má doma dnes už v češtině vyprodanou jeho knihu textů - tak ví svoje. Už minimálně 50 let legenda, planetárně zlidovělé písně, mistr slov, se kterými přesto veřejně šetří. Tady znovu k vidění naše starší video.

Další články

TV Kosmas

Chuck Palahniuk fotogenický

Koncem devadesátých let Chuck Palahniuk rozbouřil hladinu současné literární produkce svou prvotinou, románem Klub rváčů. Dílo hypnotické, nemilosrdné, toxické – pouze trestaní dojdou spásy. „Zapalte Louvre a Monou Lisou si vytřete prdel – aspoň si pánbůh zapamatuje naše jména.“ Američan byl hostem Festivalu spisovatelů 2016, a užil si fanoušků při různých akcích plnými doušky.
 | Festival spisovatelů
TV Kosmas

Co si má psychoterapie počít s provokativní Hillmanovou knihou?

Máme za sebou sto let psychoterapie a svět je čím dál horší - tak se jmenuje ta kniha. Je to nějaké obžaloba psychoterapie? Takže je to jasné - nefunguje to? Co si s takovou knihou mají počít obyvatelé světa? A co říká současným psychoterapeutům? Jednoho jsme se zeptali.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

The Tap Tap Orchestra na Pohodě

Vychází kniha Lucie Fialové The Tap Tap Orchestra - Řiditel autobusu. Orchestr, který z hendikepovaných muzikantů a zpěváků založil Šimon Ornest, je svého druhu úkaz. Ćerný humor tělesa si nezadá se Sorry. Podívejte se!