Další artefakt registrovaného partnerství, které Rowlingová uzavřela s kouzelnickou hůlkou

/ Tomáš Weiss

Mlok Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? Film podle předlohy J.K. Rowlingové Fantastická zvířata a kde je najít jde do českých kin 17. listopadu. Dobrý datum na kouzelnickou premiéru!

Další články

TV Kosmas

Evžen Boček nejen o Aristokratce na koni

Sranda romány Evžena Bočka mají dnes desetitisíce fanoušků. Poslední artistokratky, prvního dílu humoristické série o hraběnce Kostkové z hradu Kostka, se prodalo na 100 tisíc výtisků. To už je v místních krajích desetinásobný bestseller. Autorem je kastelán ze státního zámku Milotice, ročník 1966, původem z Kyjova. Tvrdí o sobě, že není žádný spisovatel, že se zajímá celé dny o zámek a píše ráno, když nemůže spát.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Nobelova cena za literaturu 2016: Bob Dylan

Dobrá volba, moc dobrá volba, protože - a kdo má to štěstí a má doma dnes už v češtině vyprodanou jeho knihu textů - tak ví svoje. Už minimálně 50 let legenda, planetárně zlidovělé písně, mistr slov, se kterými přesto veřejně šetří. Tady znovu k vidění naše starší video.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Chuck Palahniuk fotogenický

Koncem devadesátých let Chuck Palahniuk rozbouřil hladinu současné literární produkce svou prvotinou, románem Klub rváčů. Dílo hypnotické, nemilosrdné, toxické – pouze trestaní dojdou spásy. „Zapalte Louvre a Monou Lisou si vytřete prdel – aspoň si pánbůh zapamatuje naše jména.“ Američan byl hostem Festivalu spisovatelů 2016, a užil si fanoušků při různých akcích plnými doušky.